X
تبلیغات
زولا
رکورد گرمای هوای جهانی شکسته شد - ..:: اقیانوس شناس::..
مـطالب، عـکس و فیـلم‌های دریـایـی را در ایـن صـفـحه مــجـازی ببـینید و لـذت بـبـریـد
رکورد گرمای هوای جهانی شکسته شد
پنج‌شنبه 16 مرداد 1393 ساعت 12:07 | نوشته ‌شده به دست مدیر (قادری)

رکورد گرمای هوای جهانی شکسته شد


منبع: همشهری آنلاین   ۱۳۹۳/۵/۱۲

همشهری آنلاین: دانشمندان سازمان اقیانوس شناسی و جوی آمریکا اعلام کردند حرارت میانگین جهانی روی زمین و سطح اقیانوس ها در ماه ژوئن از سال ۱۸۸۰ تا کنون بی نظیر بوده و بالاترین رکورد را به ثبت رسانده است.

 

رکورد گرمای هوای جهانی شکسته شد

آب و هوا > جهان - همشهری آنلاین :
دانشمندان سازمان اقیانوس شناسی و جوی آمریکا اعلام کردند حرارت میانگین جهانی روی زمین و سطح اقیانوس ها در ماه ژوئن از سال ۱۸۸۰ تا کنون بی نظیر بوده و بالاترین رکورد را به ثبت رسانده است.

براساس گزارش ساینس دیلی، دانشمندان همچنین اعلام کردند این سی‌و‌هشتمین ماه ژوئن متوالی و سیصد و پنجاه و دومین ماه متوالی است که در آن حرارت جهانی بالاتر از میانگین قرن بیستم بوده‌است.

آخرین درجه حرارت جهانی در ماه ژوئن که پایین‌تر از این میانگین بوده به ژوئن سال 1976 اختصاص داشته و آخرین درجه پایین‌تر از میانگین جهانی ماهیانه، به فوریه سال 1985 تعلق داشته‌است.

بیشتر نقاط جهان درجه حرارتی بالاتر از حد میانگین را تجربه می‌کنند درحالی که گرما در بخش‌هایی از زمین از قبیل بخش‌هایی از جنوب شرق گرینلند ، شمال آمریکای جنوبی ، بخش‌هایی از شرق و مرکز آفریقا، و بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب آسیا رکورد حرارتی جدیدی را به‌ثبت رسانده‌اند. به‌ویژه بخشهای وسیعی از غرب استوا، شمال شرق اقیانوس آرام و بیشترین بخشهای اقیانوس هند رکورد گرمایی جدیدی در ماه به ثبت رسانده‌اند.

بخشهای کوچکی از آمریکای شمالی ، شرق دور روسیه، و بخشهای کوچکی از مرکز و شمال شرق اروپا نیز در مقابل سردتر از همیشه و یا سردتر از میانگین جهانی بوده‌اند.

براساس این گزارش، درجه حرارت کلی زمین و اقیانوس در نیمه اول امسال 1.21 درجه فارنهایت، یا 0.67 درجه سلسیوس بالاتر از میانگین قرن بیستم بوده‌است. تنها سال‌هایی که رکوردی بالاتر از این به ثبت رسانده‌اند سال‌های 2010 و 1998 بوده‌اند. درجه حرارت سطحی زمین در این مدت زمان 1.87 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین قرن بیستم بودن و درجه حرارت سطح اقیانوس در همین مدت زمان 0.95 درجه فارنهایت بالاتر بوده‌است.


چاپ این مطلب: کلیک کنید

(0 لایک)
 
برگه‌ها
دسته‌ها
نویسندگان
بایگانی
آمار
بازدیدکنندگان : 89722