X
تبلیغات
زولا
صدور مجوز برای صید فانوس ماهیان در هرمزگان - ..:: اقیانوس شناس::..
مـطالب، عـکس و فیـلم‌های دریـایـی را در ایـن صـفـحه مــجـازی ببـینید و لـذت بـبـریـد
صدور مجوز برای صید فانوس ماهیان در هرمزگان
یکشنبه 18 آبان 1393 ساعت 21:24 | نوشته ‌شده به دست علی رضا سوری

مدیرکل شیلات هرمزگان از صدور مجوز صید برای نخستین کشتی صید فانوس ماهیان با مالکیت کاملا ایرانی در آب‌های این استان خبر داد.


دکتر قدرت میرزاده صبح امروز در نشستی با بیان اینکه آب‌های عمیق دریای عمان و منطقه انحصاری اقتصادی حوزه دریا مکران (منطقه غرب دریای عمان) ذخایر مناسب و قابل برداشتی از ماهیان صنعتی به ویژه فانوس ماهیان دارد گفت: کشتی صیادی «اطلس خرمشهر» توسط بخش خصوصی و با همکاری شیلات خریداری و به منظور بهره‌برداری مطلوب‌تر از پتانسیل ویژه فانوس ماهیان در استان هرمزگان به ویژه منطقه یاد شده به کارگیری شده است.

وی با بیان اینکه شناور یادشده بیش از 42 متر طول، 9 متر عرض و هزار و 900 اسب بخار قدرت دارد افزود: شناور یادشده با سه تونل انجماد دارای ظرفیت سردخانه‌ای بیش از 300 تن است.

این مقام مسئول افزود: سالن عمل‌آوری مجهز به دستگاه شست‌وشوی ماهی، سورت جداکننده ضایعات ماهی است و کنترل تمامی قسمت‌ها از کابین فرماندهی و عدم نیاز به نفرات بر روی دکل را از دیگر مزایا و امکانات این شناور است.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: ایجاد اشتغال، تامین نهاده‌های مورد نیاز در بخش‌های فرآوری و پودر ماهی، ارتقای جایگاه صیادی استان، افزایش تولید فرآورده‌های صید مانند پودر ماهی و ارز آوری را از جمله محاسن ملحق شدن این شناور صیادی به ناوگان صیادی هرمزگان خواند.

میرزاده با اشاره به اینکه توان اشتغال صیادی در حوزه سنتی صید اشباع شده است و دیگر امکان افزایش ظرفیت آن به دلیل محدود بودن منابع آبزیان در روش صید سنتی وجود ندارد تصریح کرد: روی آوردن به صید در آب‌های عمیق و دور و همچنین صید صنعتی از بهترین راهکارها در این راستاست.

مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه این استان از منابع عظیم فانوس ماهیان بهره‌مند است گفت: به همین منظور از سرمایه‌گذاران صیادی در این بخش‌ها به خوبی استقبال می‌کند.

وی در ادامه افزود: علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بخش صید می‌توانند در بخش صید فانوس ماهیان، صید تون ماهیان و صید به روش لانگ لاین سرمایه‌گذاری کنند.

این مسئول با اشاره به کیفیت بالای پودر ماهی تولید شده از فانوس ماهیان اظهار داشت: کشور ما یکی از وارد‌کنندگان پودرهای ماهی است که با در اختیار داشتن چنین شناورهای صیادی در کنار ذخایر غنی موجود از این‌گونه آبزیان می‌توانیم صرفه‌جویی ارزی زیادی داشته باشیم و حتی با صادرات صید ضمنی و پودر ماهی و سایر فرآورده‌ها ارزآوری نیز داشته باشیم.


چاپ این مطلب: کلیک کنید

(0 لایک)
 
برگه‌ها
دسته‌ها
نویسندگان
بایگانی
آمار
بازدیدکنندگان : 89722