X
تبلیغات
زولا
رشته فیزیک و شیمی دریا در دانشگاه مازندران ایجاد می‌شود - ..:: اقیانوس شناس::..
مـطالب، عـکس و فیـلم‌های دریـایـی را در ایـن صـفـحه مــجـازی ببـینید و لـذت بـبـریـد
رشته فیزیک و شیمی دریا در دانشگاه مازندران ایجاد می‌شود
سه‌شنبه 7 بهمن 1393 ساعت 11:55 | نوشته ‌شده به دست مدیر (قادری)

رشته فیزیک و شیمی دریا در دانشگاه مازندران ایجاد می‌شود


رئیس دانشکده اقیانوس شناسی دانشگاه مازندران از ایجاد دو رشته فیزیک و شیمی دریا در سال تحصیلی آینده در دانشگاه مازندران خبر داد.


منبع:مارین نیوز   1393.11.06

 

به گزارش مارین نیوز، سید محمد متولی در پنجمین نشست دوره‌ای روابط عمومی‌های دانشگاه مازندران اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی مازندران و مجاورت آن با دریا و دارا بودن جنگل‌های انبوه با تنوع زیستی بالا، رودخانه‌های متعدد و  مجاورت دانشگاه مازندران با فاصله بسیار نزدیک به ساحل دریا، ساخت دانشکده‌ای مستقل در راستای حفاظت از منابع طبیعی منطقه در این دانشگاه ضروری بوده است.
وی افزود: دانشکده علوم دریایی و اقیانوسی دانشگاه مازندران، با هدف ارتقا کمی و کیفی رشته‌های مرتبط با  علوم دریایی، کار خود را از سال 91 آغاز کرده و اکنون تعداد62  دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
متولی، گروه‌های تخصصی فعال در دانشکده را فیزیک دریا، شیمی دریا و زیست دریا عنوان کرد و افزود: در مهرماه سال آینده این دانشکده در رشته اقیانوس‌شناسی در سه گرایش فیزیک دریا، شیمی دریا و زیست دریا دانشجو پذیرش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: رشته علوم محیط زیست در مقطع کارشناسی ارشد نیز در شورای دانشگاه مصوب شده و پیش بینی می‌شود در آینده، گروه محیط زیست نیز به این گروه‌ها اضافه شود.
در پنجمین نشست دوره ای روابط عمومی‌های دانشگاه مازندران، به منظور توانمندسازی رابطان خبری و مسئولان روابط عمومی دانشکده‌های تابعه،کارگاه آموزشی با عنوان خبرنویسی برگزار شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 


چاپ این مطلب: کلیک کنید

(0 لایک)
 
برگه‌ها
دسته‌ها
نویسندگان
بایگانی
آمار
بازدیدکنندگان : 89722